Mandag d. 16. januar var alle vores hold i den fynske holdturnering i aktion. Andetholdet og tredjeholdet tog på hjemmebane imod hhv. Nr. Aaby og Sydøstfyn 2, mens fjerdeholdet drog mod Ullerslev.
I Nørregade blev det til to spændende matcher, hvor vi var længe om at danne os et billede af de samlede resultater. Aftenens hurtigste gevinst kunne Oskar bogføre, da han allerede efter et kvarter kunne tilslutte sig studiekammeraternes (og egen) fejring af afsluttet eksamen tidligere på dagen. Tillykke!
Michael Agermose fik æren af at lukke og slukke ballet i Ungdomshuset, hvor vi skulle ud på de sidste minutter af den samlede betænkningstid og hen tæt på midnat før afgørelsen faldt; heldigvist til Agermoses fordel.
Andet- og tredjeholdet vandt begge med 5-3. I Ullerslev blev det desværre til et nederlag på 2-4. Her blev det til debutsejr for Magnus Andersen; flot!

Kalender

Sæsonen 23/24