Tilmeldte til Odensemesterskabet 2013

Grundet problemer med tilmelding, opfordres folk, der har tilmeldt sig og ikke fremgår af nedenstående liste, at tilmelde sig igen via tilmeldingsmodulet. Vi beklager ulejligheden.

Frem Skakklub glæder sig til at byde jer velkommen til oktober!

 senest opdateret: 1/10 2013

  Navn Klub Rating Elo
1 GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark 2497 2502
2 IM Rasmus Skytte Århus/Skolerne 2423 2423
3 IM Steffen Pedersen  Skanderborg 2421 2425
4 IM Andreas Skytte Hagen K41 2420 2421
5 FM Igor Teplyi Nordre 2389 2393
6 IM Jens Ove Fries Nielsen Viborg 2383 2386
7 FM Mads Hansen Frem 2324 2331
8 IM Thorbjørn Bromann Brønshøj 2320 2356
9 Dara Akdag BMS 2266 2278
10 Jan Nordenbæk Hillerød 2238 2252
11 FM Olaf Steffens Werder Bremen   2194
12 FM John Rendboe Århus/Skolerne 2191 2214
13 Per Skjoldager Evans 2157 2153
14 Stefan Wiecker Frem 2144 2174
15 Viggo Bové Quist Springeren 2122 2153
16 Jakob Bjerre Jensen Århus/Skolerne 2101 2156
17 Iver Poulsen Esbjerg 2088 2087
18 Niels Kristian Kragh K41 2079 2122
19 Rasmus Thøgersen Skive 2076 2056
20 Janus Christensen Sdr. Nærå 2061 2112
21 Mikael Skjoldager Evans 2039 2073
22 Ole Bønnelykke Esbjerg 2029 2058
23 Martin Knudsen SK1968 2029 2040
24 Thorkild Borup Nielsen Holstebro 2028 2047
25 Simon Wilbrandt Frem 2014 2044
26 Rasmus Jørgensen K41 2012 2062
27 WFM Thomine Stolberg-Rohr Evans 2001 2018
28 Nick Savage Iceni (UK) 2001 2001
29 Tobias Ilsøe Jensen Frem 1997 1974
30 WFM Marie Frank-Nielsen Philidor 1986 1982
31 Tommy Knoth Frem 1968  
32 Tobias Dreisler Sk1968 1967 1949
33 Julia Almer Brønshøj 1949 1957
34 Brian Nielsen Odysseus 1937 2002
35 Johnny Holler Frem 1933  
36 Michael Madsen Frem 1896 1997
37 Graham Taylor Sk1968 1868 1938
38 Hans Paulsen Springeren 1837 1911
39 Sophus Møller Frem 1825 1844
40 Claus Marcussen Fredericia 1798 1835
41 Morten Thor Rasmussen Aalborg 1796 1783
42 Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland 1785 1829
43 Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1731 1874
44 Kim Nygaard Hede Fredericia 1713 1785
45 Erik Hansen Tårnet Svendborg 1710 1796
46 Arunn Ananthan Evans 1684 1754
47 Jakob Jensen Sdr. Nærå 1675 1803
48 Knud Aage Rasmussen Enkeltmedlem 1651 1832
49 Christian Gottschalck Nørresundby 1616 1807
50 Jens Rasmussen Frem 1601 1737
51 Morten Jannik Odense 1585 1661
52 Jesper Schmidt Poulsen Odense 1584  
53 Cipriano Sande Caceres Odense 1560 1676
54 Anders Jensen Sdr. Nærå    
55 Lene Kuntz Frem 1550 1678
56 Steen Jacobsen Læsefor 1508 1523
57 Aske Graulund Frem 1475 1685
58 Jacob Foged Christensen Frem 1458 1618
59 Per Andersen Midtfyn 1417  
60 Erling Bech Andersen Tårnet Svendborg 1410  
61 Simon Rise Madsen Øbro 1403  
62 Peter Frank Jørgensen Læseforeningen 1378 1684
63 Kristen Bjørn Christensen Ejby 1333  
64 Thomas Nielsen Fredericia 1323 1583
65 André Møller Frem 1316 1563
66 Jørn Knudsen Tårnet Svendborg 1297  
67 Henrik Hansen Frem 1100  
68 Frederik Fjellerad Fredericia 1094  
69 Tobias Aagaard Hansen Frem 1083  
70 Kristen Sørensen Læseforeningen 1048  
71 Elisabeth Møller Frem 1000  
72 Albert Møller  Frem 1000  

 

Tilmeldte til OM i lynskak (lørdag aften d. 5. oktober)

Navn Klub Rating
Sven Judas Sdr. Nærå 2029